Doprava ZADARMO od 40.00 Eur

Naše bylinky

Prírodné tajomstvo pre každodennú starostlivosť


aloe ALOE VERA

Aloe vera a jej liečbu vypadávania vlasov možno sledovať späť do dávnych egyptských časov. Aloe vera obsahuje enzýmy, ktoré podporujú rast vlasov a pomáhajú odstrániť odumreté bunky na pokožke. Aloe vera pomáha odstraňovať maz a odumreté bunky vlasovej pokožky, vyrovnáva úroveň pH vlasovej pokožky a vlasov, ktoré vedie k ďalšiemu rastu vlasov a udržuje vlhkosť v pokožke hlavy.


Almond MANDLE

Delikátny žltý olej extrahovaný z mandlí obsahuje vitamíny E a D, ako aj ďalšie prospešné vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú posilniť a hydratujú vlasy od korienkov ku končekom a vytvárajú tak svieži a lesklý vzhľad vlasov. Sladký mandľový olej je považovaný za jeden z olejov, ktorý napomáha zabrániť strate vlasov vďaka jeho zmäkčujúcim účinkom. Je bohatý na vitamín D, E a tiež na minerálne látky, ako je horčík a vápnik. Správa sa ako prirodzený zvlhčujúci prostriedok a poskytuje výživu. Vlasy sú vyživované a zostávajú zdravé a silné.


Olives-smallOLIVY

Olivový olej sa dlho používa ako účinný spôsob, ako podporovať zdravie vlasov. Bohatý na antioxidanty, rovnako ako na vitamíny A a E zabezpečuje prirodzený keratín vo vlasoch, ktorý pomáha "uzamknúť" vlhkosť a dohliada na prírodnú organickú rovnováhu vašich vlasov. Medzi mnohé ďalšie výhody olivového oleja je podpora pri raste vlasov, zabraňuje ich vypadávaniu, udržiava zdravú pokožku hlavy, odstraňuje lupiny a pomáha pri raste nových vlasov. Olivový olej obsahuje vitamín A a E, ktoré sú veľmi dôležité pre vlasy, aby posilnili svoje korienky. Použitie olivového oleja na pokožku doáva vlasom vitamínmi a stimuluje vlasové folikuly. Dostatočné prekrvenie pokožky hlavy zaisťuje zdravý rast vlasov. V prípade upchatých folikúl sa môže obmedziť dostatočný prísun vitamínov a ďalších živín, ktoré môžu viesť k strate vlasov, tvorbe lupín a vysúšaniu pokožky. Ľahká masáž pokožky hlavy s olivovým olejom môže stimulovať pokožku a zvýši sa jej prekrvenie a dodá vlasom základné živiny.


 henna     HENNA

Pravidelná aplikácia henny vytvára silnejšie a krajšie vlasy. Henna je dobrým a výživným kondicionérom, ktorý robí hladké a krásne vlasy. Pravidelná a priama aplikácia henny pomáha udržiavať vlasy bez lupín a zabraňuje svrbeniu pokožky. Henna je prírodný rastlinné prášok, ktorý sa používa hlavne na farbenie vlasov, ale častokrát sa chová ako dobrý kondicionér, ktorý napomáha rýchlejšiemu rastu vlasov.


coconut-thumb     KOKOS

Kokosový orech je výživou pre všetky typy vlasov a je jedinečným nástrojom na zníženie straty proteínov či u poškodených alebo zdravých vlasov. Okrem toho môže tiež stimulovať ich rast pomocou výživovaniu vlasových folikulov, ako aj udržanie vlasov vo výbornom stave tým, že preniká hlboko do ich korienkov, ktoré posilneňuje a zahusťuje. Kokosový olej sa používa ako oleja na vlasy po tisíce rokov s pozoruhodnými výsledkami. Blahodárne účinky oleja udržiavajú vlasy silné, vyživované a chráni vlasy pred účinkami predčasného starnutia, ako je plešatosť a nadmerné vypadávanie vlasov.


castor_vatika     RICÍN

Dôvodom popularity ricínového oleja v rámci liečby vlasových problémov je prítomnosť kyseliny ricínolejovej, ktorá je baktericídna, insekticídna a fungicídna. S použitím oleja sú vaše vlasy chránené od mikrobiálnych a mykotických infekcií a následne sa znižuje vypadávanie vlasov. Pravidelné ošetrenie pokožky hlavy a korienkov vlasov s olejom napomáha v boji proti vysúšaniu vlasov a počas niekoľkých mesiacov používanie je badateľný výsledok vo forme rastu vlasov. Toto je dosiahnuté pomocou omega-9 mastných kyselín v oleji. Ak si chcete zachovať vlasy hľadké, jemné a lesklé,  vlasy si musia byť schopné udržať svoju priordzenú vlahkosť. Použitím ricínového oleja, ako prirodzeného zvlhčovadla dosiahnete výborné výsledky a vaše vlasy budú mať krajšiu textúru a lesk.


  Cactus     KAKTUS

Vysoký obsah omega mastných kyselín v kaktusovom oleji má veľa výhod pri prevencii straty vlasov a podpory ich rastu. V prostredí, kde kaktus prirodzene rastie je vlhkosti veľmi málo a preto má kaktusový olej vysokú koncentráciu vitamínu B5, ktorý umožňuje rastline uchovávať vodu neuveriteľne dlho. Táto vlastnosť znamená, že je to prirodzený a efektívny spôsob hydratácie vlasov, ktorý poskytuje vlhkosť pre slabé a vypadávajúce vlasy.


 garlic     CESNAK

Po tisíce rokov je známe, že cesnak má vynikajúce liečivé vlastnosti. Je považovaný za jednu z najstarších známych bylín. Cesnak má niekoľko zdraviu prospešných vlastností. To má silné antibiotické a protiplesňové vlastnosti, ktoré môžu zabiť škodlivé vírusy, baktérie a plesne nachádzajúce sa v našom tele. To robí imunitný systém silnejším a umožňuje nám bojovať proti niekoľkým infekciám. Ak sa použije cesnakový olej na vlasy, môže zabránitť vypadávaniu vlasov a zlepšuje ich celkovú štruktúru.
Cesnak je bohatým zdrojom síry, ktorá je nevyhnutnou súčasťou mnohých rôznych typov proteínov, vrátane keratínu. Vzhľadom k prítomnosti keratínu, vlasy nie sú krehké. Inými slovami, keratín robí vlasy silnejšími a síra je dobrá na zlepšenie stavu vlasovej pokožky.


 Lemon     CITRÓN

Citróny majú adstringentné vlastnosti, čo znamená, že dokážu sťahovať kožu a póry. Keď sa póry na pokožke hlavy zmenšujú, zmenšuje sa aj priestor na olej, ktorý presakuje cez póry von a dostáva sa do vlasov. Pokiaľ máte mastné vlasy, citrón je váš nový najlepší priateľ. Hydroxykyseliny, ktoré obsahujú citróny zabezpečujú odlupovanie odumretých buniek, čo je záruka žiadnych ďalších lupín. Samozrejme, vďaka aktívnym hydorkyselinám treba rátať s pôsobením na farbené vlasy, ktorých farba sa bude zmývať.


amla     AMLA

Ovocie, ktoré je najlepšie známe pre jeho vysokú hladinu vitamínu C, častokrát nazývané Indický egreš, je ideálnym riešením pre vlasy, ktorým treba dodať lesk, hebkosť a je nutné sa zbaviť suchej pokožky hlavy. Amla je tiež bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré slúžia na udržanie silnej vlasovej folikuly a vyživujú vlasy od korienkov. Indický egreš (Emblica officinalis, strom pochádzajúci z Indie), olej Amla sa dlho používa v ajurvédskej medicíne. Vďaka množstvo esenciálnych mastných kyselín, amla olej je predurčený k posilneniu vlasovej folikuly a zdravej kondícii vlasov. Amla olej j emožné použiť pri liečbe suchej, svrbiacej pokožky hlavy.


teatreČAJOVNÍK

Melaleuca alternifolia, bežne známa ako ihličnan Čajovník austrálsky, ktorý je pôvodom z severovýchodného pobrežia New South Wales, Austrália. Čajovníkový oil je antifungálny, antibakteriálny, antivírusový, antiinfekčný olej. Čajovníkový olej je esenciálny olej, ktorý má blahodárne účinky na kožu a tiež upokojuje zápaly nosových dutín, angíny, bronchitídy  a vírusových alebo bakteriálnych infekcií. Navyše výhody oleja su obsiahnuté v jeho schopnosti ovplyvňovať a vysporiadať sa s určitými problémami, ktoré sa vyskytujú v starostlivosti o vlasy. Čajovníkový olej je predovšetkým prirodzené antiseptikum a je často používaný v šampónoch ako sa liečba podráždenej pokožky hlavy.


rozmarin    ROZMARÍN

Tento olej je považovaný za účinné vlasové tonikum. Masírovaním pokožku hlavy napomáha stimulovať krvný obeh a zlepšuje prietok krvi, čím sa zvyšuje prísun živín do vlasovej pokožky a tým vyživujú vlasové folikuly. Zlepšený prietok krvi sa odzrkadluje nielen na lesku, ale tiež na posilňujúcich vlasoch. Hoci vedecké dôkazy nie sú k dispozícii čo sa účinnosti tohto oleja týka, ale pri liečení alopécie (vypadávania vlasov) sa predpokladá, že masírovaním pokožky hlavy týmto olejom môžeme eliminovať riziko predčasnej plešatosti. Olej má slabú konzistenciu, sa nezanáša póry v pokožke hlavy. Vzhľadom k svojim vlastnostiam, je častokrát používaný v rastlinných šampónoch, ako aj vo vlasových kondicionéroch.


 EggVAJÍČKOVÉ PROTEÍNY

Až 70% vašich vlasov sa skladá z vláknitého proteínu keratín. Vždy keď sa poškodí, táto látka môže byť opravená vajíčkovým proteínom, ktorý vyplní oslabené miesta pozdĺž vlasových vlákien a obnovuje silu a pružnosť. Med sa používa ako prírodné zvlhčovadlo a zmäkčovadlo, vďaka jeho schopnosti priťahovať a udržiavať molekuly vody.


 HoneyMED

Prírodné zvlhčujúce látka, ktorá priťahuje vlhkosť. Plná antioxidantov a živín na vyživovanie vlasových folikúl, ktoré tvoria živú časť vlasov a povzbudzujú ich rast. Ako už bolo povedané, med tiež potrebuje médium s cieľom pomôcť aplikovať svoje nutričné vlastnosti, inak môžete skončiť len s lepkavými vlasmi. Recepty obsahujú ďalšie prírodné ingrediencie, ktoré vám pomôžu obnoviť suché vlasy k zdraviu a lesku od pokožky až po končeky vlasov.


 Black-Seed    ČIERNA RASCA

Čierna rasca je široko považovaná za “semienko požehnania”. Táto bylinka bola uznávaná na Strednom východe a v Ázii po celé stáročia ako účinné liečivo. Obsahuje aminokyseliny, mastné kyseliny, minerálne látky a sacharidy, ktoré posilňujú jednotlivé pramienky vlasov a dodávajú im zdravie, hladkosť a vitalitu.